Sztyblety męskie – od elegancji do modowego szaleństwa

Kobiety w modzie – nie ukrywajmy – mają łatwiej. Wprawdzie zobowiązują je również reguły eleganckiego ubioru, ale mogą one sobie pozwolić na więcej i mają większy wybór. Na przykład – eleganckie buty. Mają wybór między szpilkami, czółenkami na mniejszym lub większym obcasie lub zupełnie płaskimi butami w wersji oficjalnej. Fasony przeróżne, delikatne nierzucające się w oczy dodatki dla urozmaicenia, szczypta koloru. A mężczyźni – czarne lakierki lub… czarne lakierki. Może nie jest aż tak źle, ale naprawdę wybór jest zdecydowanie mniej bogaty.

Podobnie jest w kwestii butów na jesień i zimę. Kobiety znajdą dla siebie imponujący wybór kozaków – skórzanych, zamszowych, jakich tylko dusza zapragnie. Pełen przekrój kolorystyczny albo nawet wzory i faktury. Buty do kostek, do pół łydki, a dla zmarzluchów lub wielbicielek minispódniczek niezależnie od panującej aury – kozaki za kolano. Panie nawet zimą mogą poszaleć z wyborem obcasów różnej wysokości i grubości. A jak mają sobie radzić panowie, którzy chcą mieć zimą ciepło w stopy, a jednocześnie zachować pewien poziom elegancji i zadać nieco więcej szyku niż w wodoodpornych ciężkich traperach?

Sztyblety męskie –  na każdą zimową okazję

Jest taki but, który spełni te męskie wymagania. Który będzie pasował i do eleganckiego płaszcza, i do puchowej kurtki. Sztyblety – obuwie uniwersalne jesienno-zimowe. Nie rzucają się nadmiernie w oczy i może nie są kwintesencją najnowszych trendów, ale wpasują się w niemal każdą stylizację i pozwolą przebrnąć bez odmrożeń przez zimne miesiące. Są tak przyjaznym użytkownikowi przykładem buta, że nawet panie przejęły dla siebie ten rodzaj obuwia.

Szczypta szaleństwa w zimowej męskiej modzie

Kolor nie jest elementem mody obuwniczej zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet. Wbrew pozorom, mężczyźni też mogą przejść przez jesienno-zimowe szarugi z odrobiną koloru. Czerń jest oczywiście najbardziej bezpieczna i uniwersalna, a brązy wtopią nas w otoczenie, ale jeśli chcemy się wyróżniać – znajdziemy w sklepach sztyblety męskie w innych kolorach, jak niebieski, bordowy, a nawet ciemne zielenie czy jasne, niemal kremowe odcienie brązowego. Jest z czego wybierać. A dla najbardziej odważnych – dodatki, jak ozdobne zamki, sznurówki (do ozdoby, niekoniecznie do wiązania), kontrastujące przeszycia, faktury, a nawet łączenie różnych fragmentów w odmiennych kolorach albo sztyblety stylizowane na lakierki, glany czy… trampki.

Okazuje się, że moda jest dla panów coraz łaskawsza. Nawet mężczyźni mogą liczyć na większy wybór i dowolność kształtowania stylizacji i podkreślania stylu nietypowym – a przede wszystkim nienudnym – obuwiem.

Share This:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *